به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، پایگاه خدمات اورژانس اجتماعی (۱۲۳) شهرستان بستک به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان بستک باحضور مسئولین استانی و شهرستانی راه اندازی شد.

این پایگاه با هدف ارائه خدمات به گروههایی چون همسران آزار دیده ،کودکان آزار دیده ، زوجین متقاضی طلاق ، کودکان کار و خیابانی ، زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی ، افرادی که اقدام به خودکشی و یا قصد خودکشی دارند ، مبتلایان به اختلال هویت جنسی ، دختران و پسران فراری از منزل و سایر مواردی که در شرایط بحرانی قرار می گیرند ، فعالیت می نماید.

غنایی رییس اداره بهزیستی شهرستان در این خصوص گفت: اصلی ترین راه برای مقابله با آسیب های اجتماعی فرهنگ سازی و مشارکت همه افراد جامعه است که درصورت عدم وجود چنین نگاهی نمی توان قدمهای مثبت و اثر گذاری برداشت.وی افزود ، ویژگی خودرو اورژانس اجتماعی به موقع بودن، در دسترس بودن، تخصصی بودن کار تیمی و مسئله یابی به موقع و کنترل و کاهش بحرانهای فردی، خانوادگی، اجتماعی، جایگزین مداخلات روانی و اجتماعی بجای مداخلات انتظامی و قضایی، پیشگیری از وقوع جرم و ارتقاء توانمندی افراد در معرض آسیب اجتماعی، زوجین در معرض طلاق از اهداف این طرح است.

دارابی معاون حوزه امور اجتماعی استان هرمزگان با حضور در این افتتاحیه اظهار داشت: خدماتی که امروز اورژانس اجتماعی ارائه می دهد مقابله با تهدیدهایی اجتماعی است که خانواده ها را مورد تهدید جدی قرار داده است .

وی توجه به مسائل پیشگیرانه و ارائه آموزشهای لازم به عموم جامعه را از موارد مهمی دانست که با انجام آنها به سمت جامعه ای سالم و کاهش آسیب های اجتماعی پیش برد.

پرتابیان فرماندار شهرستان بستک در این مراسم اظهار داشت: امیدواریم با همکاری و همدلی بیشتر بتوانیم خط مشی مشخص و سیاست‌های روشنی را در زمینه نحوه سازماندهی حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم.

انتهای پیام/آ