به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، ناصر شریفی نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در خلال مراسم روز جهانی دریانوردی که عصر دیروز در محل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در تهران برگزار شد،در دیداری با مهندس سعیدنژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور در خصوص مشکلات اداره بنادر ودریانوردی بندرلنگه دربخش های مختلف فنی، دریایی و زیرساختی همچنین تقویت نیروی انسانی بومی در این مجموعه بحث و خواستار پیگیری و رسیدگی جدی در خصوص این موارد شدند.

شریفی همچنین نگرانی شدید مردم و ملوانان بندر چارک که یکی از قدیمی ترین بنادر می باشد ازصادرات به کشور هند و دیگر کشورها که چندی است با رکود مواجه است را به معاون وزیر راه و شهرسازی منتقل کرد.

شریفی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز ملوانان ولنج داران این بندر کهن برای ثبت خروج شناورهای خود بایستی با مشقت فراوان از منطقه آزاد کیش اقدام نمایند که جز گرفتاری و رنجش خاطر مردم،هیچ توجیه واستدلال منطقی برای آن وجود ندارد، خواستار حل این مشکل شد و قرار شد برای تسهیل این امر در بندرچارک یا موقتا در بندرلنگه انجام بپذیرد تا درآینده زیرساخت های لازم برای استقلال و ارتقای اداره بندر ودریانوردی بندر چارک فراهم شود.

در ادامه این دیدار رییس سازمان بنادر و دریانوردی کشور با بیان این مطلب که بایستی شرایط فعالیت و کار برای مردم و ملوانان تسهیل شود قول مساعد برای پیگیری ورفع نگرانی مردم داد.

در این دیدار دکتر آرامی معاون برنامه ریزی سازمان بنادر ودریانوردی کشور نیز از اهتمام این سازمان در پیگیری وحل مشکلات بندری ، زیرساختی و نیروی انسانی در غرب هرمزگان خبر داد.

انتهای پیام/آ