به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، قدرت اله حاجی زاده رئیس دادگستری شهرستان بستک به مناسبت هفته قوه قضاییه در مسجد جامع بستک و در بین نمازگزاران ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا حادثه تروریستی ۷ تیرماه ۱۳۶۰ گفت ، هفته قوه قضاییه فرصتی برای تجدید بیعت با آرمان های امام راحل و مقام عظمای ولایت است.

حاجی زاده تصریح کرد ،وظیفه قوه قضاییه در فصول ۱۵۶ تا ۱۷۴ قانون اساسی قید شده است که قوه ایست مستقل و پشتیبانی حقوق فردی و حقوق عامه در جامعه و مسئول گسترش آزادی های مشروط می باشد.

رئیس دادگستری شهرستان بستک ادامه داد افتخار میکنیم دستگاه قضایی میراث شهید دکتر بهشتی است و حضرت امام فرمودند بهشتی یک ملت بود. وی ادامه داد حادثه تروریستی ۷ تیر یکی از تلخ ترین حوادثی بود که بعد از انقلاب توسط تروریست های کوردل اتفاق افتاده است.این حادثه ضعف و کوردلی منافقان را نشان داد و صفت ددمنشانه این انسانهای پست را نمایان کرد.

وی افزود ، حادثه هفت تیر پشتیبانی مردم را به این نظام بیشتر کرد و همچنان که مشاهده می شود بعد از گذشته ۴ دهه از این انقلاب پشتیبانی مردم همچنان ادامه دارد زیرا صاحب اصلی این نظام مردم هستند و آمریکا و ایادی مردم در منطقه و جیره خواران آمریکا در منطقه در تلاش برای کم کردن اراده مردم هستند اما به حمدالله نتوانستند کوچکترین خللی در اراده مردم ایجاد کنند زیرا نظام ما یک نظام بر پایه مردم است.

حاجی زاده تصریح کرد ، قوه قضاییه به عنوان یک نظام مستقل در این نظام همواره در راه گسترش عدالت در جامعه بوده است. سیستم قضایی و قوانین ما از شرع مقدس و دین مبین اسلام گرفته است و دلیل پایبندی مردم چه شیعه و چه سنی به این نظام نیز همین است.

رئیس دادگستری شهرستان بستک در پایان یاد آور شد ، در دادگستری شهرستان بستک با وجود تمام کمبودها تمام تلاش این است که بهترین خدمات قضایی ارائه شود. و تعاملی که بین مردم با خودشان و مردم با مسئولین در بستک وجود دارد را در کمتر جایی مشاهده کرده ام.

انتهای پیام/آ