به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ،  بهرام فولادچنگ رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بستک در خلال چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بستک، نحوه اجرای طرح کارورزی تشریح کرد.

بهرام فولادچنگ با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح کارورزی خواهان شناسایی و ثبت نام واحدهای پذیرنده کارورز در شهرستان توسط دستگاه های اجرایی شد.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بستک در این خصوص گفت دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز هر چه سریعتر واحدهای پذیرنده کارورز را شناسایی و نسبت به ثبت نام آنها در سامانه مربوطه اقدام نمایند.

وی همچنین گفت: واحدهای متقاضی شرکت در طرح کارورزی می بایست قبلا مجوز لازم را از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کسب نموده باشند؛ در غیر این صورت نمی توانند در این طرح مشارکت داشته باشند.

لازم به ذکر است طرح کارورزی از جمله برنامه های ویژه دولت تدبیر و امید برای حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان بیکار در کشور می باشد که مقرر است در دولت دوازدهم عملیاتی شود. در این طرح هر بنگاه پذیرنده کارورز در شهرهای کوچک از دو تا شش ماه می تواند تنها با پرداخت مبلغ ١۵۰ هزار تومان، کارورز استخدام نماید و مبلغ ٣۰۰ هزار تومان هم توسط دولت به کارورز پرداخت می گردد. بر این اساس هر فارغ التحصیل دانشگاهی به مدت حداکثر ۶ ماه با دریافت حداقل مبلغ ۴۵۰ هزار تومان آموزش های لازم برای ورود به بازار کار را فرا گرفته و بعد از آن به صورت رسمی استخدام شود. همچنین در این طرح کارفرمایان واحدهای پذیرنده کارورز به مدت ٢ سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف خواهند بود.
انتهای پیام/آ