به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، ستاد پیشگیری از وقوع جرایم شهرستان بستک به ریاست رییس دادگستری و با عضویت فرماندار و سایر اعضای شورای تامین برگزار می گردد.

در این خصوص قدرت اله حاجی زاده ریاست دادگستری شهرستان بستک در گفتگویی به خبرنگار بستک نیوز گفت ، این ستاد زیر مجموعه معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرایم قوه قضاییه می باشد که در مرکز استان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم به عهده یکی از معاونین رییس کل محترم دادگستری استان هرمزگان است. جناب آقای احمدی منش معاون رییس کل در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم هستند که با رهنمودهای ایشان و رییس کل محترم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای اکبری جلسات و دستور کارهای ستاد در شهرستانها تعیین و فعالیت می نماییم.

وی ادامه داد در شهرستان بستک بیشترین جلسات ستاد در خصوص پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخابات بوده است که بحمدالله برآیند خوبی داشته است و شاهد کمترین تخلفات و جرایم در زمینه انتخابات قبل، حین و بعد از انتخابات بوده ایم.

رئیس دادگستری شهرستان بستک افزود ، ستاد پیشگیری از وقوع جرم شهرستان بستک در روز شنبه مورخ ۹۶ /۳/۲۷جلسه ای با دستور کار پیشگیری از توزیع مواد مخدر در محلات شهر بستک با حضور اعضای ستاد تشکیل و طی این جلسه بحث و گفتگو راجع به محلات آسیب پذیر و جرم خیز و حاشیه نشینی در شهر بستک مطرح که اعضای محترم راهکارهای مختلفی در جهت پیشگیری از خرده فروشی مواد و مقابله با عرضه و کاهش تقاضا ارائه و مقرر گردید تمرکز اقدامات به صورت آگاه سازی و آموزش و برخوردار کردن این محلات از امکانات رفاهی و تفریحی لازم صورت پذیرد. شهردار و رییس بهزیستی به عنوان عضو مدعو در این جلسه حضور یافته و گزارشهای این عزیزان حکایت از جهت دهی امکانات و آموزشها در خصوص مقابله با اعتیاد و خرده فروشی مواد مخدر در محلات شهر داشتند.

حاجی زاده در پایان گفت ، پیام اینجانب به عنوان مرجع قضایی شهرستان که مکررا با آسیبهای مهلک مواد مخدر و زیانهای ان بالاخص برای نسل جوان و خانواده ها در ارتباط هستم این است که کودکان، نوجوانان و جوانان را از این آسیبها آگاه کنید. خانواده ها ، مدارس، دانشگاهها و مسوولین فرهنگی جامعه بخشی از تمرکز و تلاش خود را برای آگاهی دادن به نسل جوان و اسیب پذیر به کار گیرند .

امروزه یکی از ابزارهای نفوذ فرهنگی دشمنان ابتلای جوانان ما به مواد مخدر و روانگردان است و هوشیاری ما در عدم گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام و انقلاب خواهد بود.

انتهای پیام/آ