به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه موقت شهرستان بستک در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به اهمیت و ارزش ماه مبارک رمضان گفت رمضان ماهی است که شب و روزش بر شبها و روزهای طول سال ارزش دارد چرا که در این ماه شیطان در غل و زنجیر است و خواب در این عبادت است و نفس کشیدن در این ماه ثواب تسبیح خدا را دارد و بایستی از این فرصت استثنایی و با برنامه ریزی دقیق از این سفره گسترده نهایت استفاده و بهره را برد.

امام جمعه موقت شهرستان بستک ضمن تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی و جانسوز حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سخنان امام راحل که فرمود فرهنگی که اجانب تحویل جامعه ما بدهند ، از اسلحه ابرقدرت ها هم بدتر است تصریح کرد میخواهند با سند ۲۰۳۰ با زور و اجبار ما را تبدیل به شهروند غربی کنند. وی ادامه داد آقایی مدعى شده چند طلبه بلندگو دست گرفتند و در روستاها علیه این سند موضع گرفتند. حالا ممکن است چند طلبه هم این‏کار را کرده باشند. مگر کار خلافى است؟ آیا این آزادى بیان است که رئیس جمهور از انتقاد چند طلبه برآشفته می ‏شود؟ ضمن این‏که مراجع عظام تقلید و علماى بزرگ در اقصى نقاط کشور با اجرا و تصویب سند ۲۰۳۰ در دولت مخالفت کردند. آیا مراجع و علماى بلاد هم چند طلبه بلندگو به دست بودند؟

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در محفل انس با قرآن گفت، حکومت‌هایی مانند سعودی و بحرین نشان از دوری از فرهنگ قرآنی دارند ، سعودی ها و امثال اینها به ظاهر قرآن معتقدند اما به محتوای قرآن و به معنای قرآن و مضمون قرآن هیچ اعتقادی ندارند.وی ادامه داد خیال میکنند که با دادن پول و کمک کردن میتوانند صمیمیت دشمنان اسلام را جلب کنند لکن همانطور که خودشان گفتند عربستان مثل گاو شیر ده هستند شیرشان را می دوشند وقتی که دیگر شیر نداشتند، ذبحشان می کنند.

وی در پایان گفت آحاد ملت ایران و مسئولین کشور باید  در زمینه مبانی اسلام، صریح و قاطع باشند زیرا این اینها ساقط شدنی هستند و نابود شدنی چرا که ان الباطل کان زهوقا. و برخی تصور می کنند که بیان قاطع و صریح اهداف و مبانی اسلام منجر به ضعف آنها در رابطه با دیگر کشورها خواهد شد که این از سست عنصری و ضعف درونی خود افراد ناشی می شود.

انتهای پیام/آ