به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، دکتر محمد صابر مرتضوی ، بعد از انتشار صحبت های جنجالی دکتر دلشاد با اعلام حمایت از اجماع دیشب به با انتشار بیانیه ای به اظهارات وی پاسخ داد :

متن بیانیه به شرح زیر می باشد:

به عنوان یک علاقه مند به امور جامعه و کسی که در جلسه ی اجماع نبوده ، اما از زحمات شبانه روزی دوستان ترتیب دهنده ی جلسه اطلاع دارد جا دارد تعجب عمیق خود را از برداشت جناب دلشاد اعلام دارم .

اولا : در جای جای متن ایشان اشاره شده است که نمایندگان شهرستان ها ( بستک ، بندرلنگه و پارسیان ) از یک جناح خاص انتخاب شده اند ، جل الخالق !! برادر من ! مگر نمی دانید که این مجمع ترتیب داده شده تا از بین کاندیداهای که ادعای اصلاح طلبی دارند ، یک نفر را انتخاب کنند ؟

پس بدیهی است از هر شهرستان نیروهای شناسنامه دار طیف اصلاح طلب در جلسه باشند ، نکند انتظار داشتید طیف جبهه پایداری بیاید و کاندیدای اصلاح طلبان را انتخاب کند ؟!!

اصول گرایان کاندیداهای خودشان را در عرصه دارند و اگر صلاح بدانند آنان نیز می توانند جهت اجماع کاندیداهای خود نشست بگذارند .

ثانیا : این خط کشی غلیظ و  ناراحت کننده ای که جناب دلشاد بین بندرلنگه ، بستک پارسیان کشیده اند ، حقیقتا غیر واقعی و  آزارنده است .جان برادر !! لنگه ای و بستکی و پارسیانی از مرحله ی این خط کشی ها عبور کرده اند  .
در انتخابات دو دوره گذشته  میزان رایی که بستک به کاندید پارسیان دادند بسیار بیشتر از آرای خود پارسیان بود
و جالب آن که  پارسیان به مهندس نصوری قریب ۵ هزار رای و به کاندید رقیب که بستکی هم بود ۶ هزار رای داد.

بستک دردوره ی گذشته که کاندیدای اصلاحات جناب زمزم نژاد از لنگه بودند یک پارچه و تمام قد در برابر نماینده ی بومی بستکی ایستاد و رای بالایی به استاد زمزم نژاد داد.

و جالب آن که برخی علمای طراز اول لنگه ، با وجود زمزم نژاد لنگه ای ، تمام قد پشت کاندید رقیب بستکی ایستادند .حتی در گذشته های دور نیز که جناب رحمانی از پارسیان با جناب حسینی بستکی رقابت داشتند که بستک رای قاطعی به جناب رحمانی داد .

خلاصه مردم ما رشیدتر از این حرف ها هستند که به  این گونه خط کشی ها تن دهند ، ثالثا و درامتداد بند دوم گفتارمان ، ادعایی که جناب دلشاد مطرح کرده اند مبنی بر این که بستکی ها با هماهنگی هم همگی به کاندیدای بستک رای داده اند کاملا غلط و به نوعی رویا پردازی می باشد که هیچ نسبتی با واقعیت ندارد.

این را می توانید از  خود کاندیداها بپرسید.

جناب دیوانی خود کاملا واقف اند که بیشترین تعداد از ۱۸ رای ایشان از بستک بوده ( حداقل ۱۰ تا  ۱۱ رای از ۱۸ رای جناب دیوانی از بستک  بوده و لنگه و پارسیان جمعا به ایشان ۷ تا ۸ رای داده اند ) و در واقع جناب موسوی از سبد ۱۷ نفره ی بستک حداکثر ۶ تا ۷ رای بیشتر نداشته و عمده ی رای داده شده به ایشان از حوزه ی بندرلنگه و پارسیان بوده است .

لازم به ذکر است بنا به نسبت جمعیتی از بندرلنگه ۲۳ نفر ، از بستک ۱۷ نفر و از پارسیان ۱۳ نفر به انتخاب خود اصلاح طلبان آن شهرستان ها در این ساز و کار گرد هم آمدند و با لحاظ جمیع جهات از جمله استماع سخنان و برنامه های کاندیداها با رای مخفی کاندیدای منتخب جریان اصلاح طلب را انتخاب نمودند

این کار البته بی عیب و نقص نیست اما در این وانفسای بی حزبی و سردرگمی ، چراغ راهنمایی برای رای دهندگان برای برون رفت از بن بست انتخابات مجلس غرب استان می باشد.

سایر بندهای مطلب جناب دلشاد نیز از این سنخ بوده و پایی در واقعیت ندارند.
امری که حداقل از یک مدرس دانشگاه بعید می نماید.

در نهایت ما نیز منتظر بیانات جنابان دیوانی و بینایی هستیم ، هر چند اینان که به آن درجه ی بالای از شعور و معرفت رسیده اند که قرار است نماینده ی ما در مجلس و مدافع حقوق ما باشند، اگر ذره ای خلل و خدشه و احتمال تشکیک در روند جلسه بود ، طبعا صورت جلسه ی پایانی جلسه را امضاء نمی نمودند و بر مشروعیت جلسه صحّه نمی نهادند .

انتهای پیام/آ