به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، دکتر عبدالحمید دلشاد ، نامزد انتخابات میاندوره ای غرب هرمزگان که پیش از این انصراف خود را تقدیم فرمانداری بندرلنگه کرده بود در اعتراض به اجماع دیشب در گفتگو با بستک نیوز صحبت های جنجالی و قابل تاملی گفت.

دلشاد در این گفتگو به خبرنگار بستک نیوز گفت ، هیجان و تنش فضای سیاسی رقابت انتخاباتی مجلس شورای اسلامی غرب هرمزگان، مصادره عده ای انگشت شمار به نمایندگی از مردم بستک، انتخابات مردم غرب هرمزگان به اعتبار عدهقلیلی از معتمدین بندرلنگه ای ولی این بار در زمین صاف و هموار شهر بندرلنگه و به نفع خود مصادره نموده است.

این عده قلیل به نمایندگی از مردم بستک، علی رغم اینکه مردمان اصیل بستکی در همه گفت و شنود ها و جلسات مکرر اعلام و ابراز حمایت و همراهی از کاندیدای منطقه بندرلنگه یا پارسیان داشتند، این عده قلیل بد عهدی و بد اخلاقی کردند.

بنده در اعتراض به عدم جامعیت دعوت شدگان بندرلنگه ای در بدو ورود اعلام و به نشانه اعتراض برگ رای دریافت شده را پاره و جلسه را ترک نمودم.

وی با اشاره به دلایل عدم مشروعیت اخلاقی و عقلی جلسه اجماع دیشب گفت ،
۱- دعوت شدگان بندرلنگه ای، معدل و یا نمایندگی عده کمی از مردم، اقوام و … را داشتند.
۲- دعوت شدگان بندرلنگه ای با لیست حاضرین جلسه بسیار متفاوت بود و در این خصوص مدیریت شده بود.
۳- معدل دعوت شدگان بندرلنگه ای، از چهرهایی که کمتر کار گروهی و سیاسی کرده بودند، از قبل انتخاب شده بودند.
۴- دعوت شدگان بستک همه از یک جناح سیاسی انتخاب شده بودند بطوریکه کل آرای بستک به صندوق منتخب خودشان رفت.
۵- دعوت شدگان بستکی همه از طیفی بودند که کار سیاسی و انتخاباتی کرده بودن در جلسه حضور داشتند و حرفه ای عمل کردند.
۶- مجریان و حتی اغلب حاضرین بستکی، قبلا اعلام کرده بودند که در این دوره، نظر ما به کاندید اصلح دو شهرستان است ولی در عمل همه به کاندید خودشان رای دادند.
۷- از حاضرین در جلسه امضا حضور نیز اخذ نکرده و در این خصوص هیچ اثری از رای دهندگان برای شفاف سازی در فضای مجازی انتشار ندادند.
۸- دعوت شدگان پارسیانی از یک جناح سیاسی بودند که اینها هم از نتیجه خروجی پیش بینی شده شوکه شده بودند.
۹- بستکی ها بیش از ۳۵ سال کار سیاسی و انتخاباتی کرده اند و در هر زمینی خوب بازی می کنند.
۱۰- مدیریت انشقاق آرا در چیدمان دعوت شدگان که در نتیجه آرا همه را شوکه کرد.
۱۱- بستکی ها بر خلاف لنگه ای ها روی گزینه جدید به غیر از گزینه های انتخابات گذشته اندیشیده اند (خرد سیاسی و تجربه سیاسی کاری).

با توجه به موارد فوق و نظر اینجانب، این اجماع از ابعاد جامعه شناختی، جامعیت آماری، نادیده گرفتن اکثر اقشار مردم بندرلنگه ای ولی با اعتبار معتمدین و اعتدالگرایان، نیازمند بازنگری و ورود علما، معتمدین و فعالین اجتماعی در یک فضای دموکراتیک و اخلاقی است.

لذا هر جناح سیاسی در حمایت از خروجی جلسه نامیمون و کم بنیه اجماع و بدون در نظر گرفتن بخش های جامعه، اقدام عجولانه و  نابخردانه نماید، دچار شکست سیاسی و تبعات آن متوجه مردم صادق و ساده دل بندرلنگه خواهد شد.

دکتر دلشاد ضمن اعلام پیشنهاد و راهکار جهت حل این مشکل گفت ، جهت حل این مشکل باید ، ائتلاف جامع مجدد در روز جمعه ۲۲ اردیبهشت با نظارت علما شهرستانها تشکیل شود ، منتظر اعلام نظر احزاب رسمی کشور در خصوص اجماع کنندگان، مجریان و رسمیت اجماع، منتظر بیانیه کاندیدای حاضر در جلسه اجماع ( جناب دیوانی و جناب دکتر بینایی) با توجه با موارد فوق، نظر علما، معتمدین و دانشگاهیان در خصوص اجماع و تصمیم گیری فردی رای دهندگان در ۲۹ اردیبهشت می باشد.

انتهای پیام/آ