به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، شیخ محمد بویه خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت ، کلید بهشت ایمان است و مفهوم جنت آرامش است. انسان چه در این دنیا و چه در آخرت میخواهد به آرامش برسد باید ایمان و اعتقاد داشته باشد و متکی به آن ذاتی باشد که سبب آرامش برایش شود.انسان باید مرادش و تکیه گاهش آن کسی باشد که کامل است و نقصی ندارد.

شیخ محمد بویه ادامه داد ،انسان های مومن موحدی هم در دنیا وجود دارند که ممکن است با برداشت بد از مسائل دینی جامعه  انسانی و جهانی را با مشکل موجه کنند .آنهایی که حضرت علی (ع) را به شهادت رساندند اکثرا کاتب و حافظ قرآن بودند و حتی نماز شبشان هم ترک نمی شد.

وی در ادامه تصریح کرد رسول الله این مطلب را درک می کردند و فرمودند شما ایمان نمی آورید مگر آنکه محبت کنید. مطمئن باشید در خانواده خودتان اگر هر ایمانی داشته باشید ولی با اعضای خانواده تان محبت نداشته باشید خانه شما جنت نخواهد شد. اگر محبت در خانه ای در جریان باشد و اجرای احکام الهی بر اساس محبت باشد و بدانید با بچه  و یا بزرگتر چگونه برخورد کنی آن خانه جنت خواهد شد.

خطیب جمعه بستک ادامه داد ، فرهنگی که باعث شود محبت در جامعه اصلاح شود آن پسندیده است و هرچه سبب شود اختلاف کینه و دشمنی در جامعه پخش شود مورد قبول خدا و اعضای جامعه نمی باشد. هرچه آرا و نظرات در جامعه متفاوت باشد نباید برادری و اخوت از بین برود.

شیخ محمد بویه گفت ، سلام در جامعه باعث ایجاد محبت می شود ، امنیت می آورد ، آرامش می آورد. با پیش سلام شدن محبت را در جامعه جاری کنیم تا محبت خداوند و رسول الله(ص) شامل حال ما و جامعه ما شود.

وی در پایان گفت ، از روز یکشنبه و با همکاری مسئولان و صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران و امور قرآنی اهل سنت جنوب کشور قرار است به مدت ده روز ترتیل و ضبط قرآن کریم برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران انجام بپذیرد. با توجه به اینکه شهرستان بستک به عنوان شهر فرهنگ و ایمان شناخته می شود حضور در مسجد در تمام زمان ضبط برنامه باید حضور پررنگی باید باشد. وی ادامه داد در مدت این ده روز کل قرآن قرائت خواهد شد که یک امتیاز برای شهرستان بستک و اهل سنت جنوب کشور می باشد که در ایام ماه مبارک رمضان این برنامه ها از تلویزیون جمهوری اسلامی ایران پخش شود.

انتهای پیام/آ