به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از جهانگیریه؛ محمدرضا قلندری دادرس دادگاه عمومی شهرستان بستک گفت: در پی شناسایی و دستگیری یک نفر سارق از اتباع بیگانه و اعتراف وی مبنی بر سرقت چندین دستگاه موتورسیکلت در سطح شهرستان، مالباختگان سرقت های موتورسیکلت اخیر ، جهت احقاق حق خود به همراه مدارک و مستندات مربوطه به دادگاه عمومی بستک مراجعه نمایند.

وی افزود: احقاق حق زیان دیدگان و گسترش عدالت از طریق برخورد قضایی با سارقین از ضرورت های ارزشمند هر جامعه محسوب می شود که بی شک تلاش دستگاه قضایی در این عرصه موجبات احقاق حق زیان دیدگان را فراهم می کند.

دادرس دادگاه عمومی شهرستان بستک بیان داشت: سهولت سرقت موتورسیکلت در مقایسه با سرقت خودرو و سهولت اوراق‌کردن و فروش قطعات آن از جمله دلایلی است که مجرمان را به سرقت این وسیله ترغیب می‌کند. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بیشتر‌ین علل سرقت‌ موتورسیکلت‌، به‌دلیل غفلت مالباختگان و عدم رعایت موارد پیشگیری از سرقت می باشد.

قلندری با اعلام اینکه غفلت و ناآگاهی نسبت به موارد ایمنی زمینه سوء ‌‌‌استفاده سارقان و سرقت موتورسیکلت را فراهم می‌کند افزود: در بسیاری از موارد مشاهده ‌شده که موتورسیکلت‌ها بدون تجهیزات ایمنی در خیابان رها و سارقان و افراد سودجو نیز از فرصت‌ استفاده و دست به سرقت می‌زنند.

دادرس دادگاه عمومی شهرستان بستک برای کاهش احتمال سرقت موتورسیکلت توصیه کرد: شهروندان به توصیه‌های پلیس عمل کنند و از روشن گذاشتن موتورسیکلت در مقابل درب منزل و مکان‌های عمومی برای انجام کار ضروری جداً خودداری کنند و همچنین آنها می‌توانند برای مشارکت در ایجاد امنیت و گزارش موارد مشکوک با تلفن ۱۱۰ مرکز فوریتهای پلیس تماس برقرار کنند.

انتهای خبر/م.د