به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در اولین نماز جمعه سال ۹۶ ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید در بین نمازگزاران گفت ، سوابق انسان باید عاملی جهت پیشرفت و ارتقا او باشد. نزد خداوند لیاقت از سابقه مهم تر است همانطور که فرشتگان با سابقه بالا در برابر انسان به سجده افتادند.

امام جمعه شهرستان بستک ادامه داد : در اجرای طرحها ، منابع و عناصر فعال تولیدی و اقتصادی نباید منهدم شود . در برخی نقاط بندرعباس ساحل را نابود کرده اند و به ساخت و ساز پرداخته اند. ما باید این منابع را برای آیندگان نگه داریم.

وی ادامه داد یکی از راههای پیشرفت جامعه ، پیگیری کارهای انجام شده در گذشته می باشد. همچنین باید با متخلفان برخورد شود ، در سیستم اقتصادی ما قطعا تخلفاتی وجود دارد و باید با آن برخورد شود. و اگر جلوی آن گرفته نشود ناخداگاه باب می شود و یک خطر بزرگ است.

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی در ادامه خطبه های نمازجمعه ضمن اشاره به بیانات رهبر انقلاب در شروع سال جدید افزود ، امسال با نام اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نام گذاری شده است که این مسئله بیانگر این است که در کنار کارهای خوبی که انجام گرفته است هنوز اقدامی قابل توجه از باب اقتصاد مقاومتی انجام نگرفته است که امسال را نیز با نام اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده است. وی ادامه داد رهبر معظم انقلاب نسبت به گرانی ها ، تبعیض ها ، بیکاری ها و نابرابری های اجتماعی کاملا آگاه هستند و برای مقابله با آنها تذکرات ویژه ای به مسئولان داده اند.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به مهمترین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت ، اهمیت جدی انتخابات و حضور و مشارکت مردم ، انتخابات یکی از دو رکن مردم سالاری دینی است و باعث فخر ملت ایران ، اگر مدیریت در بخش های مختلف متدین ، انقلابی و کارآمد باشد فهمه مشکلات حل می شود ، هیج گاه در انتخابات دخالت نمی کنم ، نمی گویم مردم به چه کسی رای بدهند ، مر قانون باید در انتخابات عمل بشود ، اگر کسانی بخواهند رای مردم را بشکنند در مقابل آنها خواهم ایستاد و وضعیت معیشت و اشتغال مردم از مهمترین بیانات مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی بود.

امام جمعه شهرستان بستک در پایان گفت ، در سال جدید مسولین باید تمام تلاش خودشان را به کار گیرند تا اهداف اقتصاد مقاومتی جهت تولید داخلی و اشتغال مولد به کار گیرند.

انتهای پیام/آ