به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز به نقل از جهانگیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین سید مجید موسوی امام جمعه موقت شهرستان بستک در ابتدای خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، جایگاه و مقام آن حضرت را بسیار رفیع دانست و افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی عملی برای تمام مردان و زنان است.

وی با اشاره به ازدواج آن حضرت با امام علی (ع)، تدین را مهمترین ملاک ایشان برای ازدواج دانست و افزود: امروز باید جوانان جامعه، مشکلات و موانع ازدواج را با الگو قرار دادن ائمه از پیش روی بردارند.

امام جمعه موقت شهرستان بستک با اشاره به قرار گرفتن در آستانه عید نوروز بیان کرد: مراسمات این عید از نظر اسلام نه به طور کلی قابل تایید و نه قابل رد است. وی افزود: برخی از رسوم این عید همچون صله رحم، عبادت و… قابل تایید است و برخی از رسوم همچون چهارشنبه آخر سال و مراسم روز سیزده فروردین، موسوم به سیزده بدر و گره زدن سبزه، خرافات و شرک آلود است. زیرا در چهارشنبه آخر سال برخی ها جان خود و دیگران را به خطر انداخته و با ترقه بازی سبب آزار و اذیت مردم می شوند در صورتی که ریشه این رسم به آتش پرستان پیش از اسلام بر می گردد و اسلام این آداب را نمی پذیرد و تایید نمی کند.

موسوی در انتقادی به مسئولین اداره آب و فاضلاب شهری بستک بیان کرد: چند وقتی است که مشاهده می شود افرادی که خود را نمایندگان اداره آب معرفی می کنند با دستگاه کارت خوان به درب منازل مراجعه کرده و به اصرار خواهان دریافت آب بها هستند و اخطار قطع آب می دهند، در صورتی که حتی قبضی برای مشترک صادر نشده است. وی افزود: این قبیل اقدامات در شهری که پیشانی فرهنگی استان شناخته می شود زیبنده نیست.

انتهای خبر/آ