به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، عادل خورشیدی مسئول اموراراضی جهادکشاورزی شهرستان بستک در گفتگویی به خبرنگار بستک نیوز گفت ، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز و همچنین سال جدید ، همانطور که مردم شریف شهرستان بستک آگاه هستند اراضی زراعی و باغها به عنوان بستر تامین امنیت غذایی جامعه و بخشی از محیط زیست کشور و سرمایه های ملی است و حفاظت از این اراضی یک وظیفه همگانی و تخریب آنها امری ناپسند، غیر قانونی و خلاف مصالح جامعه است و با توجه به ایام تعطیلات نوروز فعالیت سودجویانه و تبلیغات کاذب در زمینه خرید و فروش زمین و تغییر کاربری اراضی کشاورزی با هدف ویلاسازی و ساخت و سازهای غیر مجاز  افزایش می یابد.

وی ادامه داد لازم است مردم شریف شهرستان ضمن حفظ هوشیاری به موارد ذیل توجه فرمایند:
هرگونه تغییر کاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت و ساز و دیوارکشی در مزارع و باغها بدون اخذ مجوز ممنوع می باشد و علاوه بر قلع و قمع بنای احداثی، با تخلفات طبق قانون برخورد خواهد شد.

خورشیدی در پایان گفت شهروندان عزیز می توانند با مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز با سامانه ۱۳۱ تماس گرفته و یا با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی نمایند. وی اضافه کرد گشت های حفاظت از اراضی در ایام تعطیلات به طور فعال در گشت زنی می باشند.

 

انتهای پیام/آ