به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، صبح امروز  آخرین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بستک در سال ۹۵ با حضور مدیرکل و معاون سازمان فنی و حرفه ای استان هرمزگان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه عبدالقادر مقدسی رئیس اتاق اصناف شهرستان بستک گفت ؛ عرضه موازی ، توان واحدهای صنفی معتبر را گرفته است و مسئولین باید به کمک اصناف بیایند و نسبت به ساماندهی دوره گردها و بازارچه های محلی سرخود فکری بیاندیشند.

مقدسی اضافه کرد ، در اصناف شهرستان بستک ۶۴۲۴ اشتغال مستقیم ایجاد شده است که در ۱۴۸۵ واحد توزیع و در ۱۳۹۹ واحد تولیدی خدماتی مشغول به فعالیت می باشند . که این را می توان به عنوان بزرگترین بخش کشب و کار و اشتغال شهرستان بستک معرفی کرد.

وی ادامه داد ، تسهیلات بانکی وارد چرخه پولی شهرستان نمی شود ، با جهت دادن و سمت دادن این تسهیلات به سمت واحدهای صنفی به این بخش رونق دهیم.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین قائدی امام جمعه شهرستان بستک گفت ؛ بنا به گفته مقام معظم رهبری کارهای اقتصادی انجام شده در کشور باید طوری باشد که مردم ثمره آن را در زندگی خود احساس کنند.

وی ادامه داد ، سازمان فنی و حرفه ای باید با کمک بانک ها نسبت به آموزش نیروی کار ماهر تلاش کند و با شناسایی شغل های مورد نیاز در جامعه به آموزش و ایجاد شغل بپردازد.

امام جمعه شهرستان بستک افزود ، شهرستان بستک از لحاظ فکری و فرهنگی نسبت به دیگر شهرستان های استان هرمزگان در وضعیت مطلوب تری قرار دارد و این انتظار می رود که ما این ظزفیت ها را بارور نماییم. وی در پایان گفت ، بستک نیاز به یک اداره فنی و حرفه ای مستقل ، قوی و مجهز دارد.

در ادامه این جلسه فولاد چنگ دبیر کارگروه اشتغال شهرستان بستک گفت ؛ شورای اشتغال شهرستان بستک و به خصوص مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بستک با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند که از مهم ترین مشکلات آن می توان به ، عدم دسترسی به فضای مناسب آموزشی ، نداشتن ساختمان اداری مستقل ، رشته ها و دوره های آموزشی موازی که توسط برخی دستگاها برگزار می شود ، استقرار تشکیلات اداری و چارت سازمانی فنی و حرفه ای و توسعه این اداره در شهرستان بستک و همچنین نداشتن وسیله حمل و نقل اشاره کرد.

اسماء کریمی مدیر کل فنی و حرفه ای استان هرمزگان گفت ، گسترش فضای آموزشی و تجهیزاتی در شهرستان بستک برای ما در الویت بیشتری نسبت به ساختمان اداری قرار دارد که برای حل این معضل نیازمند به کمک همه هستیم وی افزود ما انتظار داریم هر دستگاه اجرایی رسالت خود را به خوبی انجام دهد و بحث آموزش که بحث تخصصی سازمان فنی و حرفه ای است را به این نهاد واگذار نماید.

در ادامه نظری معاون اداره کل سازمان فنی و حرفه ای استان هرمزگان با بیان اینکه این سازمان فقط از ابزارهای دولتی برای آموزش استفاده نمی کند افزود ، ما انتظار داریم افراد توانمند در عرصه آموزش وارد میدان شوند و با اخذ مجوز آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای در راستای آموزش کسب و کار به این نهاد کمک کنند ، وی ادامه داد برنامه دیگری که در این سازمان دنبال می شود برنامه استاد شاگردی است به طوری که وقتی یک نفر نیاز به آموزش دارد به یک کارگاه فعال در سطح شهرستان معرفی می شود و تا دو سال نسبت به آموزش کسب و کار می پردازد و در پایان گواهی پایان مهارت برای آن صادر می شود.

معاون اداره کل سازمان فنی و حرفه ای استان هرمزگان در پایان گفت ، جهت تجهیز کردن مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بستک بدون شک نیازمند کمک و مشارکت خیرین در این امر خواهیم بود.

در پایان این جلسه عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان بستک ضمن تشکر از مدیرکل و معاون اداره کل سازمان فنی و حرفه ای استان هرمزگان نسبت به سفر به این شهرستان گفت ، بنده از عملکرد شورای اشتغال شهرستان بستک رضایت کامل دارم. وی افزود ، یکی از مهمترین فعالیت های این شورا دو سفر تجاری از شهرستان بستک به کشور عمان بود که که نتایج بسیار رضایت بخشی داشت .

فرماندار بستک گفت ، ویژگی شهرستان بستک در استان هرمزگان بسیار منحصر به فرد است .مردم بستک بسیار خلاق ، نوآور و مبتکر هستند و دارای جنب و جوش زیادی می باشند این وظیفه ماست که آنها را هدایت کنیم و مشاوره دهیم.

انتهای پیام/آ