به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز ، همایش علمی امر به معروف و نهی از منکر امروز در سالن فرهنگسرای مسجد جامع بستک برگزار شد.

سیدمحمد یوسف حسینی نژاد خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک در این همایش ضمن تشکر از برگزاری جلسات این چنینی گفت ، امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دینی است که وظیفه همه اقشار جامعه می باشد و قرآن هم به عنواین مختلف آن را معرفی کرده است. وی ادامه داد ، امر به معروف و نهی از منکر پایه و اساس سایر احکام دینی است بنا به فرموده مقام معظم رهبری امر به معروف و نهی از منکر  تشویق به همه خوبی ها و بازداشتن از همه بدیهاست.

خطیب جمعه اهل سنت شهر بستک در ادامه گفت ، انسان اگر به فطرت خویش بازگردد به هرچیز که عقل سلیم خود بپذیرد معروف و هرچیز نپذیرد منکر می گویند. وی افزود ، اگر از منکری بدمان نمی آید باید به ایمان خود شک کنیم چون بدیها را می بینیم و از کنارش عبور می کنیم.

در ادامه این مراسم عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان بستک گفت ، هرگاه در جامعه امر به معروف و نهی از منکر فراموش شود جامعه به شکست و نابودی کشیده خواهد. وی افزود احیای جوامع اسلامی و پیشرفت امت اسلامی منوط به اجرای این فریضه الهی در جامعه می باشد.

پرتابیان تصریح کرد ، ستادهای تبلیغاتی باید رعایت امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه انجام دهند و با ایجاد فضای سالم شور و شعف را در جامعه ایجاد کنند زیرا امر به معروف و نهی از منکر برهمگان واجب است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین قائدی امام جمعه شهرستان بستک گفت ، جهت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیازمند آموزش است. وی گفت ، امر به معروف و نهی از منکر فقط وظیفه مسئولان نیست و وظیفه همه اقشار جامعه می باشد همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند این دو واجب دین اسلام مظلوم واقع شده است.

وی ادامه داد ،در اصناف و بازار ما باید این فریضه را انجام دهند ، برخی قوانین ما نیاز به اصلاح دارد . در سطح شهر بستک برخی تابلوهای مغازه ها با نام عربی استفاده شده است که نیاز اصلاح دارد . وی افزود شهرداری بستک باید در سطح شهر و فضاهای عمومی با نصب تابلوها ، حجاب را تبلیغ کند.وی ادامه داد مردم چرا به خاطر این همه مشکلات اقتصادی باز هم پای این نظام ایستاده اند زیرا مردم به دنبال همین آرمانها انقلاب بوده اند.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به ثبت نام عده کثیری در انتخابات مجلس شورای اسلامی در غرب هرمزگان گفت ، از این ۵۱ نفر که ثبت نام کرده اند ۵۰ نفر باید کنار بروند و ۱ نفر در آخر باقی خواهد ماند . امیدواریم داوطلبان ابتدا احترام خودشان و سپس احترام مردم و همدیگر را نگه دارند. این نظامی که بخاطرش شهید و جانباز داده ایم نباید بخاطر چند رای دستاوردهای نظام زیر سوال برود. وی گفت ذهن مردم را درگیر و مشغول برنامه های پیش پا افتاده نکنید.

انتهای پیام/آ